Wywiad z właścicielem Biuro Rogulski

Biuro Rogulski działa od 1999 roku. Głównym powodem powstania firmy była chęć niesienia pomocy ludziom, którzy ucierpieli w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

- Doskonale wiemy, jak osobom poszkodowanym i ich rodzinom trudno jest odnaleźć się w gąszczu przepisów prawnych - mówi Zenon Rogulski, właściciel firmy. - Bardzo często zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe utrudniają wypłatę należnego świadczenia, wypłacając zaniżone kwoty a nawet w skrajnych przypadkach nie przyznają  żadnych należnych środków.

Z myślą o swoich klientach Biuro Rogulski przygotowało szeroką ofertę, która dotyczy kompleksowej obsługi obejmującej pomoc prawną, techniczną i medyczną. Prowadzi wszelką procedurę procesową i pozaprocesową, a w firmie pracują znakomici specjaliści różnych dziedzin. Są to prawnicy, biegli sądowi i lekarze.

Biuro Rogulski walczy o świadczenia dla ludzi poszkodowanych w różnych zdarzeniach losowych. Są to wypadki komunikacyjne, rzeczowe, majątkowe i osobowe, a także spory ubezpieczeniowe.

- Walczymy o świadczenia dla osób cierpiących z powodu popełnienia błędów medycznych, jak również zakażeń gronkowcem złocistym i innymi bakteriami, a ponadto wirusem WZW/HCV-C - dodaje właściciel firmy.

Pomoc w uzyskaniu świadczeń za granicą

Biuro Rogulski prowadzi windykację długów na terenie całej Unii Europejskiej. Są w tym bardzo skuteczni, działają zgodnie z prawem danego kraju.

Zenon Rogulski przyznaje, że ludzie nie zdają sobie sprawy, że nawet z pozoru błahych spraw należy im się zadośćuczynienie. - To może być zwykłe poślizgnięcie się na chodniku, uszkodzenie samochodu na skutek wpadnięcia do dziury, wypadek w miejscu pracy itp. - wylicza szef firmy. - Nie lekceważymy nikogo.

Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na udanie się do któregokolwiek biura, także mogą liczyć na pomoc. Wystarczy zadzwonić bądź wysłać maila, a referenci Biura Rogulski przyjdą do domu potrzebującego za jego zgodą.. Podobnie jest z notariuszami i lekarzami.

O renomie firmy świadczy chociażby fakt, że od welu lat jest ona obecna w wielu europejskich krajach. Współpracują z nią Kancelarie Adwokacie między innymi z Anglii, Austrii, Belgii, Holandii, Niemiec, Francji, Włoch, Czech i Hiszpanii., czyli wszędzie tam, gdzie wyjechali za chlebem nasi rodacy.

- Wielu współpracujących z nami prawników mówi w języku polskim, a w każdym europejskim kraju mamy swoich tłumaczy - podkreśla Zenon Rogulski. - Mamy świadomość, że będąc w obcym kraju, bez znajomości języka niemożliwe jest dochodzenie własnych praw i ludzie, którym zwyczajnie należało się rekompensata, rezygnują z walki o nie, rezygnując    z walki o godne życie. To było główną przyczyną rozszerzenia naszej działalności właśnie poza granicami naszej ojczyzny - tłumaczy.

Fachowa pomoc w nieszczęśliwych sytuacjach ludzkich.

Niekwestionowanym atutem Biura Rogulski jest fakt, że jest to firma stacjonarna. Zenon Rogulski przestrzega przed korzystaniem z usług akwizytorów, którzy nagabują ludzi w szpitalach i przedstawiają swoje oferty, krążąc po domach. Bo, jak twierdzi, bardzo często firmy takie nie chcą pomóc, a jedynie wyciągnąć od i tak skrzywdzonych już ludzi pieniądze.

- Ważne jest również, by nie uiszczać żadnych opłat przed zakończeniem sprawy - podpowiada szef biura. - I zawsze należy zwrócić uwagę na wartość usług. Zdarzają się firmy, które pobierają nawet od 30 do 50 procent przyznanego odszkodowania. To niedopuszczalne! - twierdzi Zenon Rogulski i zapewnia, że w jego firmie nie ma sprawy, z którą pracownicy by sobie nie poradzili, bez względu na to, czego one dotyczą i w jakim kraju do nich doszło. - O tym, że można im zaufać, świadczy chociażby liczba pomyślnych rozstrzygnięć ludzkich spraw, a rocznie jest ich nawet kilkaset - wyjaśnia Rogulski.